V Zoo Praha se narodili medojedi

4. května 2008 v 11:04 | Radka |  Co je nového
Vzácný přírůstek medojeda pražské zoo

Mládě se narodilo 5. března, vlastně se narodila mláďata dvě. Samice medojeda zpravidla preferuje pouze jedno mládě, o něž se stará.
V minulosti už u nás k podobnému porodu dvojčat došlo, menší mládě se podařilo odchovat jenom díky intenzivním zásahům chovatelky.
Bohužel, v případě posledního porodu, navzdory asistenci chovatelů, samice jedno mládě trvale opomíjela, což vedlo k jeho úhynu.

Druhé mládě se vyvíjí normálně, samice se o něj vzorně stará. V naší zoologické zahradě je to již čtvrtý porod medojeda. V současné době jsme jedinou zoologickou zahradou v Evropě, která medojedy rozmnožuje. I v celosvětovém měřítku zaujímáme v chovu medojedů čelné postavení - dosud jsme odchovali čtyři mláďata, podobný počet zatím odchovalo pouze San Diego - celkem tři mláďata.

Náš chovný pár Čert a Káča pochází z Tanzanie, jejich potomci dnes žijí v zoologických zahradách Sharjah (Arábie), Ramat Gan (Izrael) a Edinburgh.

Mladí medojedi se rodí zcela nevyvinutí, odkázáni na péči matky. Vývoj mláďat medojeda je poměrně pomalý, návštěvníci zoo ho budou moci uvidět zhruba v půlce dubna. Zatím je se samicí v porodní boudě v pavilonu Afrika zblízka, kterou opouští jen zcela výjimečně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama