Steve Irwin - lovec krokodýlů

19. června 2008 v 15:32 | Radka |  Lidé, kteří pomáhají zvířatům
Steve Irwin
Narozen: 22.2. 1962
Zemřel: 04.09.2006

Stephen Robert "Steve" Irwin byl australský autor dokumentárních filmů. Proslavil se zejména televizním seriálem The Crocodile Hunter. Steve Irwin, přezdívaný "The Crocodile Hunter" (Lovec krokodýlů), byl australský přírodovědec a televizní osobnost, nejvíce proslulý televizním pořadem ze života zvěře, The Crocodile hunter. Jeho rodina vlastní zoo v Queenslendu. On sám se zabýval především ochranou zvířat a jejvíce krokodýlů. Jeho seriály o krokodýlech hltaly diváci ve 120 zemích světa. Honoráře z dokumentárních seriálů a filmů investoval do pozemků v Austrálii, Vavuatu, Fidži a ve Spojených státech, kde vytvořil svoje vlastní přírodní parky.
Steve odrazoval turisty od nákupu výrobků ze zvířecích kostí, zubů a podobně. Snažil se, aby zanikl ilegální trh s těmity výrobky.
Steve Irwin zemřel při potápění 4. září v australském Port Douglasu při natáčení nového dokumentu o rejnocích. Právě dvaceticentimetrový osten, který má rejnok na ocase, Stevea zabil. Rejnok ho probodnul právě v okamžiku, když nad ním Steve plaval. Steve zemřel v helikoptéře při převozu do nemocnice.
Steve Irwin zemřel ve věku 44 let a zanechal po sobě osmiletou dceru Bindi, manželku Terri a dvouletého syna Boba.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama