Ochranáři zvířat zavřeli před KFC aktivistku do klece

25. července 2008 v 16:55 | Radka |  Co je nového
Boj za práva kuřat
Aktivistka za práva zvířat ve žlutých bikinách uzavřena v kleci na protest proti způsobu chovu kuřat, jejichž maso americký fast-food KFC nabízí. Taková scéna byla k vidění v pátek (25.7.) v poledne před pražskou pobočkou firmy na náměstí I. P. Pavlova. KFC však nařčení z týrání zvířat odmítá.
Skupina asi deseti demonstrantů rozdávala informační letáky, někteří měli cedule s nápisem "KFC kuřata týrá!". Jiní byli za obří kuřata převlečeni.

Kuřata chovaná pro maso podle ní přežívají po desetitisících v halách páchnoucích leptajícími výpary amoniaku z vlastních výkalů, jejich život trvá zhruba čtyřicet dní. Kvůli energeticky vylepšeným krmivům a následnému nepřirozeně rychlému růstu se zvířatům vlastní tíhou těla deformují a lámou končetiny, šíří se také různé nemoci.
Nakonec jsou kuřata namačkána do kamiónů a pokud přežijí trýznivou přepravu, jsou dopravena na jatka. "Tam jsou zavěšena hlavou dolů za končetiny, omráčena a pak jsou jim podříznuty krky a jejich těla spařena horkou vodou kvůli snadnému odstranění peří. To celé často za plného vědomí, neboť omráčení není vždy dokonalé," doplnila.
KFC tvrdí, že zvířata nestrádají
KFC se ale proti nařčení z týrání zvířat brání. Chov kuřat, které řetězec v Praze využívá, podle informací na webové stránce společnosti podléhá přísným legislativním předpisům.
"Požadavky zákona na ochranu zvířat proti týrání jsou kontrolovány úředními veterinárními lékaři Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj a také veterinárními inspektory EU při misích do České republiky. V JD Vodňany (které kuřecí maso dodává) je přítomen stálý veterinární dozor, který kontroluje dodržování platné veterinární a hygienické legislativy," uvedlo KFC.
"Ani ve Vodňanech nejsou podmínky ideální. Hlavně je ale demonstrace částí celosvětové kampaně, kterou pořádá mezinárodní organizace na ochranu zvířat PETA. My se jí účastníme, protože podporujeme zlepšení podmínek chovu kuřat obecně po celém světě," vysvětlila členka Nadace Alena Věžníková.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama