Srpen 2008

Velrybí mládě zmizelo, když jej chtěli utratit

23. srpna 2008 v 14:26 | Radka |  Co je nového
(Viz článek Velrybí mládě považuje jachtu za svou matku)
Mládě velryby hrbaté - keporkaka, které si u australských břehů spletlo jachtu se svou matkou, se rozhodli záchranáři utratit. Mládě je závislé na mateřském mléce a záchranáři nevědí, čím jej krmit. Pokoušeli se najít jeho matku či jiné velryby, ale neúspěšně. Jakmile se ale rozhodli píchnout velrybě smrtící injekci, mládě zmizelo a záchranáři jej ve tmě nemohou najít.

Velrybí mládě považuje jachtu za svou matku

18. srpna 2008 v 19:08 | Radka |  Co je nového
K jachtě poblíž australského Sydney se v neděli připojilo mládě velryby hrbaté. Jsou mu dva měsíce a zřejmě ztratilo matku, protože právě jachtu zaměňuje za samici. Dokonce se z ní pokoušelo sát mléko.
Posádka předpokládala, že pokud odpluje do hlubších vod, mládě se od jachty odpoutá. Ale nestalo se tak. Záchranáři doufají, že mládě na moři najde svou matku nebo jiné jedince svého druhu.
"Nevypadá to dobře, ale bylo to vše, co jsme mohli udělat," řekl Chris McIntosh z místního národního parku. Záchranáři nemohou mládě ani krmit, protože neví čím. Mláďata těchto velryb sají mateřské mléko až tři roky. Dospělí jedinci se dožívají až 80 let.