Vyvražďování goril

26. září 2008 v 14:12 | Kikushka |  Týrání zvířat
Gorily na zemi pomalu vymírají. To je způsobeno nejen kácením deštných pralesů, ale také každoročně rostoucím vyvražďováním nebohých a bezbraných goril. Jejich maso je pak podáváno jako DELIKATESA pro mlsné jazýčky zbohatlíků. Tohle přece nemůžeme dál tolerovat!
Právě kvůli těmto nenasytným labužníkům musí ročně zemřít okolo 20 000 goril, aby byly upokojeny jejich chutě. Organizace na ochranu zvířat LAGA, se pokouší toto násilí zastavit a pomoci osiřelým zvířátkům. Jenže to bohužel není tak jednoduché, protože i když by malá gorilí mláďata byla ušetřena (díky tomu, že na sobě nemají dostatek masa), čeká je ještě děsivější osud- končí jako exotická hračka v rukách milionářů!!! Skončí v těsných malých klecích a často umírají steskem po domově a strachem už po několika týdnech. Pokud toto krvavé běsnění nepřestane, vyhyne tento zvířecí druh velmi brzy. Kvůli nám lidem a našim choutkám!
To, že opičí maso (zejména to gorilí) je v Africe považováno za delikatesu, není nic nového. Už před staletími lovili domorodci goril a šimpanze, aby z jejich masa připravovali sváteční pokrmy, nebo je obětovali svým bohům. Bohužel, se stal z tohoto zvyku brutální trend a lovci řádí jako pominutí. Stále více lidí nachází v tomto mase zalíbení, a proto se objevuje stále víc po zuby ozbrojených pytláků, kteří vyráží na krvavý lov, aby obstarali přísun masa pro ty z nás, kteří netuší co tím způsobují!!!!
Více můžete najít na www.prowildlife.de nebo www.rozhlas.cz/odhaleni/gorily/ !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama