Květen 2010

Pomožte zvířátkům!

7. května 2010 v 13:08 | Kristýna |  Pro vás (informace, jak pomáhat...)
...
A máme pro vás další možnost, jak můžete pomoci. Neváhejte a pošlete dárcovskou DMS na konto oranizace Svoboda zvířat! DMS je ve tvaru DMS SVOBODAZVIRAT a zasílá se na telefonní číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč z čehož Svoboda zvířat obdrží 27 Kč. V případě, že byste chtěli přispět větší částkou, čílo účtu této organizace je 235379860/0300. Za každou pomoc děkujeme.
Více o organizaci Svoboda zvířat se dozvíte na stránkách www.svobodazvirat.cz .

Celebrity v kožichu!

6. května 2010 v 16:26 | Kristýna |  Co je nového
V minulém článku jsme vás informovali o krutém zacházení se zvířaty, která jsou lovena a krutě zabíjena pro rozmary lidí. V tomto článku jsme si pro vás připravili přehlídku některých vybraných celebrit, které tato krutá a bezcitná zacházení podporují!
christina ricci
rihanna


Rihanna                                                   Christina Ricci


madonnaMadonnacatherin-zeta jones                    Catherin - Zeta Jonesbeyonce                                                             Beyonce Knowles
eva longoria
  Ani "zoufalka" Eva Longoria se nestydí chodit v pravé kožešině...kate moss                                
Kate Moss, přední světová modelka, se v pravé kožešině vyžívá!    

lindsay lohan


Bývalá hvězdička Lindsay Lohan nejen, že jde z průšvihu do průšvihu, ale kruté zabíjení zvířat jí vůbec nevadí!paris hilton


Nesmí chybět ani hollywoodská "princezna" Paris Hilton, která se považuje za módní ikonu a pravým kožichům se v žádném případě nevyhýbá...


monika absolonová
A nakonec pro ukázku, že ani u nás tomu není jinak, jedna česká celebrita, Monika Absolonová, která nejen, že má na sobě pravý kožich, ale dokonce i kozačky z pravé kůže....
A toto byl jen náhodný výběr některých slavných osobností. Ve skutečnosti jich je daleko, DALEKO více... A pak kam ten svět spěje?!

Pravá kožešina - módní hit?! Ne, velké utrpení zvířat!!!

6. května 2010 v 15:45 | Kristýna |  Týrání zvířat

Na celém světě umírají miliony zvířat jen proto, že si nějaká "hogo fogo" panička hodlá rozšířit svůj šatník o exkluzivní kousek - kožíšek z pravé zvířecí srsti.chudáček

V každé z klecí se na sebe mačká až šest norků. Zatímco v přírodě patří tohle zvířátko spíš mezi samotáře, tady se musí smířit s velkou společností... Stísněný prostor ale v norcích vzbuzuje maximální paniku a taky následnou agresi! Jinak mírumilovná stvoření se tu proto často vzájemně napadají. Norci do sebe koušou tak silným stiskem, že se mnohdy poraní až do krve!

Celou budovou, která zvenčí nevzbuzuje žádnou pozornost, se ozývá pištění vyděšených zvířat. Norci vystrkují své čumáčky ze zrezivělých mříží a ve snaze o záchranu usilovně hrabou tlapičkami do dna drátěné podlahy. Únik z téhle farmy je ale nemožný. Na velmi krátké, zato dost bolestivé životy chlupatých tvorečků tady totiž nekompromisně číhá smrt... Na kožešinových farmách ročně zemře kolem 40 milionů zvířat, která se tu buď sama utrápí k smrti, a nebo jsou úmyslně udušena plynem. Tohle všechno se přitom děje vlastně jen pro parádu boháčů a celebrit! Oděvy ze zvířecích mrtvolek se totiž najdou v šatnících pracháčů a snobských paniček po celém světě.
Na norky, lišky, králíčky, činčily a tchoře, které si svůj miniživot na takovéhle farmě vyloženě protrpí, čeká brutálně provedená smrt. Způsob usmrcování zvířat je totiž navíc šíleně bolestivý! Farmáři tu do malé přepravky natlačí klidně i pět norků najednou, pak bednu utěsní a pustí do ní horký, nefiltrovaný plyn. Jiný druh mučivé smrti je na farmě určen liškám. Těm zabijáci nejdřív svážou tlamu provazem a následně jim do řitního otvoru strčí ocelovou tyč nabitou 240 volty!

Další druhy zvířat bývají usmrcovány injekcí s jedem nebo jsou ubity k smrti ve věku, kdy je jejich kožešina nejcennější. Norci umírají na farmách přibližně v pěti měsících života, lišky si tu ještě před smrtí "užijí" zhruba jeden rok ve strachu a utrpení. Tenhle druh týrání se na světě děje z jediného povrchního důvodu - pro peníze! Obchod s kožešinami totiž na světě ročně vynese zisk až kolem 26 miliard korun! Na oděvy z kožešin se ale nepoužívá jen srst norků, bílých lišek nebo činčil. V Číně se běžně stahují z kůže dokonce i psi a kočky!
Zastřelení, ubití nebo utopení - takový osud čeká na mláďátka tuleňů, kteří se dostanou do spárů lovců. Nejbrutálnější metoda, která je na tuleních vykonávána, je utlučení mláděte k smrti klackem! Někteří tuleni ve strachu předstírají, že jsou mrtví, aby je lovci nechali na pokoji, jenže to se stejně nestane a tihle tuleni jsou pak v podstatě stahováni z kůže zaživa!

Mláďata tuleňů jsou ohroženější než jejich rodiče. O jemný bílý kožíšek, kterým se pyšní pouze tuleni ve věku jednoho až tří týdnů, je na trhu velký zájem. Přes 90 % mláďat se tak kvůli obchodu se srstí nedožije více než dvou týdnů!

5 x stop kožichům

1. Rok od roku se stanou obětí lovců až miliony divokých zvířat. Živí tvorečkové by ale přece neměli být člověkem takhle brutálně vyvražďováni! Země není jen planetou lidí!

2. Dnes už existuje tolik přesvědčivých náhražek kůže a kožešin, že už přece není sebemenší důvod k tomu, proč ještě stále nosit kožichy z pravé kožešiny.

3. Spousta článků v novinách i reportáží v televizi neustále upozorňuje na to, jaké podmínky na těhle zvířecích farmách panují a jak krutě tam zvířata pro lidskou parádu umírají! Nikdo se už proto nemůže vymlouvat, že prostě jen nevěděl, kolik utrpení přinesl nějakému zvířeti jeho kožich.

4. Na žádný rozumný argument, proč by měl člověk týrat a následně zabíjet zvířata, se prostě fakt přijít nedá!

5. Na světě už byla člověkem vyhubena více než polovina zvířat a dalším druhům hrozí jen kvůli obchodům s kožešinou úplné vyhynutí! Kdo z nás by chtěl bezohledně napomáhat k tomu, aby byla už brzy spousta těhle chlupáčků k vidění jen v televizi, na stránkách učebnic a nebo pouze jako trapná vycpávka v kabinetě přírodopisu?I vy můžete pomoci!

6. května 2010 v 15:41 | Kristýna |  Pro vás (informace, jak pomáhat...)
gůrf
Závažnost globálních problémů, týrání zvířat a podobně, si jistě každý člověk alespoň částečně uvědomuje. A i když o těchto všech problémech ví, většinou je nijak neřeší. No samozřejmě, řekne si totiž - "Co já bych asi tak zmohl?!", a dál se tomu nijak nevěnuje. Ale byť je odpověď na tuto otázku možná pro někoho velmi překvapivá, i vy svým vlastním individuálním chováním můžete pomoci.

Ptáte se jak? Jak ovlivní vaše činnost chod planety? Připadá vám to snad nemožné? Věřte nebo ne, opravdu je tomu tak. A proto se nesnažte namlouvat si, že vaše činnost je zbytečná, protože pokud dokážete vy sami sebe změnit a prosazovat a prezentovat svoje názory před druhými (ať už jde o vaše kamarády, nebo rodinu, nebo klidně cizí lidi), je dost pravděpodobné, že je ovlivníte k tomu, aby se začali chovat stejně jako vy. Samozřejmě, že každý s vámi nebude souhlasit, ale vy se přesto můžete dál snažit a pokoušet.

Existují spousty lidí, kteří by chtěli pomoci, ale stále jsou toho názoru, že sami ničemu stejně nijak nepomůžou. Ale kdyby se všichni tito lidé najednou rozhodli něco konečně dělat, možná, že bychom dnes byli úplně někde jinde.

Mám pro vás ještě jeden příklad, na podložení našeho pravdivého tvrzení. Kdysi žil na jednom ostrově jeden druh opic, který rád konzumoval syrové špinavé brambory. Chutnalo jim to,ale jednoho dne brambora jedné z opic spadla do řeky. Opice proto přišla k řece a bramboru si z vody vytáhla. Když ji nyní ochutnala, zjistila, že chutná lépe. Bylo to proto, že voda bramboru očistila. A tak si ta opice každý další den bramboru hodila nejprve do vody, než ji snědla. Všimly si toho i ostatní opičky, a začali to zkoušet také. I jim brambora chutnala více, a tak se to stalo pravidlem. Když tento trik začala praktikovat stá opice z ostrova, přišlo se na to, že to samé začali najednou dělat opice z úplně jiného konce světa.

Zní to možná až trochu neuvěřitelně, ale je tomu skutečně tak. Proto se prosím nebojte a dělejte, co můžete, abyste pomáhali. Vyplatí se to. ;-)

Nepříjemná pravda - sledujte na Nova Cinema!

3. května 2010 v 18:42 | Kristýna |  Co je nového
nepříjemná pravda poster
Tento týden ve čtvrtek (6.5. 2010) vysílá televize Nova Cinema zajímavý dokument o naší matičce planetě Zemi. Jde o dokumentární film Nepříjemná pravda, který se začne vysílat ve 20:00. Pokud vás zajímají globální problémy a pokud se nebojíte čelit pravdě, pak tento pořad určitě sledujte!

Zde několik málo informací:
Al Gore a dokument o jeho tažení na záchranu planety.Když Al Gore v roce 2000 neuspěl v amerických prezidentských volbách, začal se angažovat v boji za záchranu planety před nezvratnými změnami, vyvolanými nešetrnými zásahy lidstva do životního prostředí. Dokumentární film o jeho práci je pojatý jako záznam přednášky, prokládaný střípky z jeho života a cesty, která ho dovedla k životnímu ekologickému poslání. Jeho názory jsou nekompromisní, příklady a důkazy přesvědčivé, varování alarmující. Lidstvu prý zbývá posledních přibližně deset let na odvrácení globální ekologické katastrofy, která by nenávratně změnila tvář naší planety a život na ní.
USA 2006, ekologický dokument.
Hrají: Al Gore, Billy West. Režie: Davis Guggenheim
110 min

Velrybí trus dokáže zachránit planetu!

3. května 2010 v 18:36 | Kristýna |  O zvířatech
Australští vědci došli k názoru, že velrybí exkrementy jsou důležitou součástí boje proti klimatickým změnám. Trus velryb je účinným hnojivem, které potřebuje řada rostlin pokrývajících oceánské dno. Obrovští savci se živí planktonem bohatým na železo a svým vylučováním ho vracejí zpět do vod v podobě hnojiva.

p
Výzkum ukázal, že pokud by se zvýšil počet velryb v oceánu, zlepšila by se schopnost absorbování oxidu uhličitého.

Větší množství trusu největších savců na světě by zvýšilo výskyt mořských rostlin. Ty jsou nutné k zmírnění negativních vlivů globálního oteplování. Nejúčinnější jsou v tomto ohledu mořské řasy.

"Ve třetině světových oceánů jsou nízké hodnoty železa. Ty je možné mořským rostlinám dodat přírodní formou především díky velrybím exkrementům. Tito savci spořádají tuny planktonu, který se v kapalné formě dostává zpět do oceánů," uvedl člen výzkumu Andrew Bowie.

To by se ovšem musely velryby přestat zabíjet v tak masivním množství! Ale myslíte, že toho lidé nechají, jen pro nějaké výzkumy vědců? Lidé jsou hlupáci a nepoučí se, dokud se něco opravdu nestane! :(