I vy můžete pomoci!

6. května 2010 v 15:41 | Kristýna |  Pro vás (informace, jak pomáhat...)
gůrf
Závažnost globálních problémů, týrání zvířat a podobně, si jistě každý člověk alespoň částečně uvědomuje. A i když o těchto všech problémech ví, většinou je nijak neřeší. No samozřejmě, řekne si totiž - "Co já bych asi tak zmohl?!", a dál se tomu nijak nevěnuje. Ale byť je odpověď na tuto otázku možná pro někoho velmi překvapivá, i vy svým vlastním individuálním chováním můžete pomoci.

Ptáte se jak? Jak ovlivní vaše činnost chod planety? Připadá vám to snad nemožné? Věřte nebo ne, opravdu je tomu tak. A proto se nesnažte namlouvat si, že vaše činnost je zbytečná, protože pokud dokážete vy sami sebe změnit a prosazovat a prezentovat svoje názory před druhými (ať už jde o vaše kamarády, nebo rodinu, nebo klidně cizí lidi), je dost pravděpodobné, že je ovlivníte k tomu, aby se začali chovat stejně jako vy. Samozřejmě, že každý s vámi nebude souhlasit, ale vy se přesto můžete dál snažit a pokoušet.

Existují spousty lidí, kteří by chtěli pomoci, ale stále jsou toho názoru, že sami ničemu stejně nijak nepomůžou. Ale kdyby se všichni tito lidé najednou rozhodli něco konečně dělat, možná, že bychom dnes byli úplně někde jinde.

Mám pro vás ještě jeden příklad, na podložení našeho pravdivého tvrzení. Kdysi žil na jednom ostrově jeden druh opic, který rád konzumoval syrové špinavé brambory. Chutnalo jim to,ale jednoho dne brambora jedné z opic spadla do řeky. Opice proto přišla k řece a bramboru si z vody vytáhla. Když ji nyní ochutnala, zjistila, že chutná lépe. Bylo to proto, že voda bramboru očistila. A tak si ta opice každý další den bramboru hodila nejprve do vody, než ji snědla. Všimly si toho i ostatní opičky, a začali to zkoušet také. I jim brambora chutnala více, a tak se to stalo pravidlem. Když tento trik začala praktikovat stá opice z ostrova, přišlo se na to, že to samé začali najednou dělat opice z úplně jiného konce světa.

Zní to možná až trochu neuvěřitelně, ale je tomu skutečně tak. Proto se prosím nebojte a dělejte, co můžete, abyste pomáhali. Vyplatí se to. ;-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama