Červen 2010

Earth - dokument

16. června 2010 v 21:06 | Kristýna |  O zvířatech
earth
A mám tu pro vás další tip na skvělý dokument. Jmenuje se Earth a je vážně skvělý. Někteří jste o něm už možná slyšeli, ale pro ty z vás, co ne, tady je krátké shrnutí:

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna.

Film je z roku 2007 a režíroval ho Alastair Fothergrill. Dokument je opravdu krásně zpracovaný, mísí se v něm okamžiky, při kterých se vám tají dech, a naopak chvíle, které vás naprosto dojmou. Rozhodně tento film všem doporučuji, protože ve mně zanechal velice zvláštní dobrý dojem. Navíc nám ukazuje nejen nádhernou přírodu nedotčenou šlověkem, ale také problémy, se kterými se příroda musí kvůli lidem vypořádat.

Pokud byste o tento dokument měli zájem, můžete si stáhnout zde. Film je v angličtině, ale titulky seženete na internetu.